Zaloguj się | Załóż konto
Slide 1 jFlow Plus
Wykłady z okulistyki
Program edukacyjny
czytaj więcej
 • Prof. dr hab. n. med. Janusz Czajkowski

  Prof. dr hab. n. med. Janusz Czajkowski

  Czy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego jest przydatny w skriningu i wczesnej diagnostyce jaskry u ludzi młodych z krótkowzrocznością?

 • Mgr Jagoda Świątek

  Mgr Jagoda Świątek

  Aberracje wyższego rzędu - definicja, pomiar i znaczenie kliniczne

 • Lek. Adrianna Szczecińska

  Lek. Adrianna Szczecińska

  Współczesne metody hamowania progresji krótkowzroczności u dzieci i młodzieży

Inż. Beata SOCHACKA

MEDBIT. PL. Sp. z.o.o.

 

 

Sterylizacja dedykowana okulistyce

 

Wykorzystuje najnowsze technologie. Jest szybka, efektywna i chroni delikatne narzędzia okulistyczne przed uszkodzeniem.

 

 

Autoklaw STATIM jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych autoklawów na rynku okulistycznym. Ceni się go nie tylko za szybkość sterylizacji, ale przede wszystkim za wyjątkowe poszanowanie narzędzi okulistycznych. Delikatne narzędzia medyczne nie wykazują śladów uszkodzenia nawet po kilku tysiącach sterylizacji w autoklawie STATIM 7000. Potwierdzają to użytkownicy i wyniki testów przeprowadzonych na Uniwersytecie
w Indianie. Czy jednak wiemy wszystko o możliwościach, które oferuje STATIM 7000?

 

Komora sterylizacyjna. Pozornie niewielka pojemność prostopadłościennej komory sterylizacyjnej autoklawu STATIM 7000 (6,3 l) jest pojemnością niemal w 100% użyteczną. Dla przykładu: 18-litrowy autoklaw z tradycyjną, cylindryczną komorą ma niespełna 8 litrów pojemności użytecznej. Nieco tylko więcej niż STATIM 7000. Z czego to wynika? Otóż przestrzeń użyteczna w komorze cylindrycznej jest ograniczona prostopadłościanem wpisanym w walec. Tym prostopadłościanem jest stelaż na tacki. Duża pojemność nominalna okazuje się w ponad 50% bezużyteczna. Jest to pojemność, którą trzeba nagrzać i opróżnić z powietrza kilkukrotnie w każdym cyklu, co generuje dodatkowe koszty.

 

Szybkość. Autoklawy STATIM 7000 dzięki prostopadłościennej komorze sterylizacyjnej oraz wydajnym i niezawodnym systemom próżniowym tworzą nową jakość sterylizacji. Dzięki temu sterylizacja narzędzi jest błyskawiczna i trwa 12 minut (dla zimnej komory) do natychmiastowego użycia lub około 36 minut z suszeniem dla narzędzi opakowanych. To wszystko przy mniejszym zużyciu energii elektrycznej w porównaniu z autoklawem
z cylindryczną komorą.

 

Dri-TecS. Nowy, wydajny system suszenia pozwala skutecznie sterylizować również narzędzia opakowane zgodnie z PN EN 13060 A2 2011. Dzięki temu STATIM 7000 zyskuje pełną funkcjonalność autoklawu z tradycyjną, cylindryczną komorą, jednocześnie oferując szybką, bezpieczną dla narzędzi i niezwykle ekonomiczną sterylizację.

 

–40%. Kanadyjska firma SciCan, konstruując autoklawy STATIM 7000, poświęciła wiele uwagi rozwiązaniom, które oszczędzają energię elektryczną. Moda na ekorozwiązania nie wynika tylko z trendów obowiązujących we wdrażaniu nowych technologii, ale kieruje nią prosty rachunek ekonomiczny. Relatywnie niewielka pojemność komory sterylizacyjnej STATIM-a 7000 oznacza również niewielką ilość energii potrzebnej do przeprowadzenia skutecznej sterylizacji. STATIM 7000 zużywa znacznie mniej energii niż autoklaw z tradycyjną komorą. Kaseta STATIM 7000 jest mniejsza i znacznie szybciej osiąga parametry startowe sterylizacji. Tanie autoklawy z tradycyjną komorą potrzebują nawet do 75 minut na przeprowadzenie cyklu sterylizacji i suszenia wsadów opakowanych. STATIM 7000 potrzebuje tylko 36 minut.

Data Logger. Żyjemy w czasach permanentnej cyfryzacji otaczającej nas rzeczywistości. Już dawno zagościła ona w systemach rejestracji przebiegu cykli sterylizacyjnych. Elektroniczny system rejestracji cykli sterylizacyjnych Data Logger, który jest zintegrowany z autoklawem STATIM 7000, ułatwia gromadzenie danych nawet w długim czasie. Moduł Data Logger automatycznie rejestrujący przebieg cykli sterylizacyjnych na podłączonym do gniazda USB pendrive’ie. Pliki zapisywane są w dwóch łatwych do przeglądania, archiwizowania i drukowania formatach TXT oraz PDF. To najbardziej przyjazny użytkownikowi system rejestracji.

 

Niezawodność 98%. Autoklaw STATIM 7000 to konstrukcja bardzo nowoczesna, ale jednocześnie nieskomplikowana. Nie mamy tu do czynienia z tak typowym dla wielu konstrukcji przerostem formy nad treścią. Brak pompy próżniowej, którą zastąpił prosty
i trwały kompresor, oraz zastosowanie niezwykle wytrzymałej wytwornicy pary powoduje, że STATIM 7000 osiąga niezawodność dochodzącą do 98% w pierwszych trzech latach eksploatacji. Jest to jeden z najwyższych wskaźników niezawodności wśród urządzeń dostępnych na rynku.

 

Funkcjonalność. Często nowoczesny oznacza również skomplikowany w obsłudze.
W przypadku autoklawu STATIM 7000 codzienna obsługa jest niezwykle prosta i nawet nieprzeszkolony personel jest w stanie bez problemu przeprowadzić proces sterylizacji. Zastosowanie kasety jako komory sterylizacyjnej daje również dodatkowe i niepowtarzalne możliwości. W przypadku kilku punktów zabiegowych wystarczy jeden autoklaw i kilka kaset, aby zaspokoić potrzeby całej placówki.

 

Urząd Dozoru Technicznego. Autoklawy STATIM spełniają w 100% założenia normy EN13060 dla sterylizacji wsadów typu A i B zgodnie z normą PN EN 13060 A2 2011 dla małych sterylizatorów parowych. Można zatem w nich skutecznie sterylizować wsady  budowie kapilarnej (wgłębione typu A). STATIM 7000 nie podlega obowiązkowi zgłoszenia do Urzędu Dozoru Technicznego, który obowiązuje użytkowników autoklawów
o pojemności całkowitej komory przekraczającej 10 litrów.

 

 

» Konferencje

» Polecamy

Numer bieżący | Opinie ekspertów | Forum kliniczne | Numery archiwalne | Ośrodki okulistyczne w Polsce | Redakcja | Prenumerata | Nowe książki okulistyczne | Konferencje okulistyczne | Książki okulistyczne | Czytelnia | Polityka prywatności | Polityka plików cookies | Księgarnia Górnicki Wydawnictwo Medyczne | Temat miesiąca | Newsletter | RODO w służbie zdrowia | Regulamin publikacji artykułów | Panel Recenzenta